Obieg powietrza wewnątrz buta. Dlaczego właściwa wentylacja jest tak ważna?
Obieg powietrza wewnątrz buta. Dlaczego właściwa wentylacja jest tak ważna?

Obuwie używane w pracy powinno być równie wysokiej jakości jak to stosowane na co dzień. Chcąc zachować stopy w dobrej kondycji, zapobiegać ich deformacji, chorobom należy postawić na specjalistyczne buty zaliczane do kategorii tzw. obuwia medycznego. Dlaczego ważny jest ich sposób produkcji i zastosowanych materiałów?

Jakie powinny być dobrej klasy buty do pracy?

Kluczową sprawą w przypadku konieczności spędzania wielu godzin w butach jest zapewnienie dopływu świeżego powietrza stopom. Walory ochronne i profilaktyczne są niezwykle istotne w obuwiu pracowniczym w takich grupach zawodowych jak fryzjerzy, sprzedawcy, medycy, ratownicy. Nie zawsze można i wypada ze względów higienicznych przebywać w sandałkach, które są najbardziej przewiewnym rodzajem butów. Z tego powodu warto sięgnąć po modele specjalistyczne, które z jednej strony zapewnią wygodę oraz przewiewność w upalne dni, a z drugiej strony świetnie ochronią palce i przód stopy przed uderzeniem. 

Jakie powinny być idealne chodaki?

Chodaki medyczne są produkowane z najwyższej klasy materiałów, które nie tylko ładnie się prezentują na stopie, ale przede wszystkim są zdrowe, modne i wygodne. Mnogość fasonów, kolorów sprawia, że można je z łatwością zestawić z uniformem do pracy. Idąc w tym kierunku, można wśród znaleźć modele, które można zestawiać zarówno z sukienką czy garsonką, jak i z mniej formalnym strojem, na przykład jeansami.

Właściwy obieg powietrza w bucie  jest niezbędny do zapewnienia prawidłowej termoregulacji stopom. Jego wymiana pozwala odprowadzić wytwarzającą się wilgoć, która jest główną przyczyną powstawania brzydkiego zapachu, zmian grzybiczych. Grzybica pojawić się może nie tylko podczas korzystania z publicznych miejsc typu basen, siłownia, ale również w wyniku braku odpowiedniej higieny. Stopy pozostawione wiele godzin w środowisku pozbawionym tlenu mogą ulec odparzeniu. Idealne chodaki powinny przeciwdziałać tym zdarzeniom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl