Rodzaje obuwia medycznego
Rodzaje obuwia medycznego

Obuwie medyczne to rodzaj obuwia przeznaczony do zadań specjalnych. Ich wkładki wyprofilowane są w taki sposób, aby wspierać nasze stopy i dawać im maksymalne uczucie komfortu. Tego typu obuwie chroni stopy przed niebezpiecznymi przeciążeniami i negatywnymi skutkami wielogodzinnej pracy w pozycji stojącej. Najczęstsze skojarzenie z obuwiem medycznym to popularne od wielu lat chodaki medyczne i drewniaki, które możemy spotkać w każdym szpitalu, przychodni czy gabinecie dentystycznym.

Dla kogo wskazane jest korzystanie z obuwia medycznego?

Obuwie medyczne zostało stworzone specjalnie z myślą o ludziach, którzy wykonują zawody wymagające spędzania na nogach wielu godzin i pokonywania na nich wielu kilometrów. Takie warunki pracy powodują, że stopy są narażone na szczególne obciążenia. W źle dobranych butach, które nie mają odpowiednio wyprofilowanych wkładek, taki codzienny wysiłek mógłby być dla stóp katastrofalny w skutkach. Obuwie medyczne sprawia, że stopy mają zapewnione właściwe podparcie i nawet podczas wielogodzinnej pracy na nogach nie męczą się, nie powstają na nich niebezpieczne odciski, odparzenia czy obtarcia. Taki rodzaj obuwia jest najczęściej wykorzystywany przez pracowników ochrony zdrowia (np. lekarzy, pielęgniarki, stomatologów, rejestratorów medycznych), handlu, przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Mogą z nich korzystać również inne osoby, które nie pracują w żadnej z wymienionych wcześniej branż. Obuwie medyczne to doskonały wybór dla każdego, kto dba o zdrowie swoich stóp!

Rodzaje obuwia medycznego:

Drewniaki – inaczej nazywane chodakami. Jest to rodzaj buta, którego górna część podeszwy jest zrobiona z naturalnego i niezwykle lekkiego drewna (stąd wzięła się ich nazwa). Użyte do ich produkcji drewno ma właściwości prozdrowotne. Świetnie radzi sobie z absorpcją potu, dzięki czemu drewniaki nie odparzają stóp. Dolna część podeszwy jest zrobiona z tworzywa sztucznego, które jest przede wszystkim lekkie i ma właściwości amortyzujące. Wkładka ortopedyczna jest idealnie dopasowana do anatomicznego kształtu stopy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl