Jak właściwie dobierać rozmiar obuwia medycznego?
Jak właściwie dobierać rozmiar obuwia medycznego?

Zarówno praca stojąca, jak i siedząca naraża nas na dyskomfort związany ze spędzaniem długiego czasu w tej samej pozycji. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Spuchnięte łydki, obolałe stopy – to uczucia, których każdy z pewnością doświadczył nie raz w życiu. Jest na to sposób. Obuwie profilaktyczne w odpowiednio dobranym rozmiarze pomaga utrzymać nasze ciało w zdrowiu, poprawia samopoczucie i niweluje skutki wielu godzin spędzonych w pracy. Noszenie takiego obuwia zapobiega także rozwojowi chorób stawów i kręgosłupa oraz zaburzeń krążenia spowodowanego uciskiem w obrębie stóp.

Obuwie profilaktyczne może być estetyczne i modne. W ofercie producenta obuwia medycznego Santana są nie tylko popularne chodaki medyczne, ale także drewniaki na gumie, klapki ochronne. Na szczególną uwagę zasługuje ozdobne damskie obuwie medyczne. Ogromny wybór modeli, wzorów i kolorów usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybredną klientkę.

Wkładki do obuwia medycznego a jego rozmiar

Producent obuwia profilaktycznego podkreśla, że odpowiednio dobrany rozmiar obuwia medycznego ma kluczowe znaczenie w profilaktyce zdrowotnej. Nie wystarczy znać numer codziennego obuwia. Aby prawidłowo wybrać wielkość obuwia medycznego, należy określić wielkość wkładki. Jak to zrobić?

Najpierw trzeba stanąć bosymi stopami w lekkim rozkroku na dużej kartce papieru i poprosić kogoś o obrysowanie kształtu stóp. Następnie trzeba zmierzyć długość obu rysunków stóp między czubkami pięt a czubkami najdłuższych palców. Istotne jest, aby zmierzyć obie stopy, ponieważ ich długość zwykle jest trochę inna. Następnie należy do większej liczby dodać około 5-10 mm. Buty nie mogą być zbyt ciasne, żeby zapewnić odpowiedni poziom komfortu. Ten margines jest ważny także dlatego, że nasze stopy w ciągu dnia pracują i zmieniają trochę długość (na przykład, kiedy musimy stać przez wiele godzin).

Liczba, którą w ten prosty sposób uzyskaliśmy, to długość naszej wkładki. Odpowiadający jej rozmiar wystarczy sprawdzić w tabeli rozmiarów obuwia medycznego. Potem pozostaje już tylko wybór modelu i koloru obuwia medycznego z dostępnej oferty. Obuwie profilaktyczne nadaje się zarówno do pracy, jak i do domu. To także świetny prezent dla naszych bliskich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl