Jak dbać o zdrowie stóp w trakcie pracy?
Jak dbać o zdrowie stóp w trakcie pracy?

Spędzając wiele godzin na nogach w pracy, stopy stają się obolałe i zmęczone. Najlepszym rozwiązaniem byłaby praca pozwalająca przemiennie siedzieć oraz chodzić, ponieważ stopy nie lubią żadnej skrajności. Często jednak niestety nie ma takiej możliwości, a praca jest potrzebna, dlatego trzeba zadbać o zdrowie stóp korzystając z dostępnych metod.

Odpowiednie obuwie do pracy

Dla zdrowej kondycji stóp w pracy warto zainwestować w obuwie profilaktyczne, które można zabrać ze sobą na zmianę. Klapki i drewniaki medyczne przynoszą ulgę dla spuchniętych i obolałych stóp. Na ciepłe dni można wybrać modele z odsłoniętymi palcami, natomiast na chłodniejsze, bardziej zabudowane. Obuwie medyczne jest wygodne, stabilne, charakteryzuje się specjalną konstrukcją, która pozwala utrzymać stopę w odpowiednim położeniu i sprawia, że stawy i kolana są odciążone.

Amortyzująca i wyprofilowana podeszwa daje gwarancję równomiernie rozłożonego ciężaru ciała. Medyczne obuwie idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy stóp, zapewniając naturalny ruch nogi przy każdym kroku. Klapki zdrowotne przeciwdziałają również poceniu się stóp, dzięki swojej przewiewności. Dają uczucie chodzenia po delikatnej, miękkiej powierzchni. Ponadto solidnie wykonana przednia część ochroni palce i przód stopy przed uderzeniem. Takie rozwiązanie pozwoli na dłuższą, efektywną pracę, bez zmęczenia stóp.

Dla kogo przeznaczone jest obuwie medyczne?

Medyczne obuwie to wygodne rozwiązanie zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn wykonujących pracę stojącą. Wiele osób przekonało się, że to dobry wybór również w domu. Buty medyczne doceni każda osoba zmagająca się z dolegliwościami stawów, kręgosłupa oraz schorzeniami i potliwością stóp. Są popularne wśród zabieganych lekarzy i pielęgniarek, ale nie tylko. Doceniają je również między innymi fryzjerki, kosmetyczki, recepcjonistki, kelnerki, a także kucharze i osoby dbające o porządek. Klapki medyczne są często wybierane przez kobiety w ciąży, ponieważ dzięki dobrej stabilizacji mogą uniknąć bóli kręgosłupa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl