Czy złe obuwie może przyczynić się do zwyrodnienia stawów?
Czy złe obuwie może przyczynić się do zwyrodnienia stawów?

Ból stawów może mieć wiele przyczyn. Jedną z nich jest choroba zwyrodnieniowa, która z czasem uniemożliwia swobodne poruszanie się, ogranicza mobilność i sprawia, że każdy dzień jest walką. Co przyczynia się do rozwoju zwyrodnień? Tutaj również powodów jest wiele. Czy jednym z nich jest złe obuwie? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czy złe obuwie przyczynia się do choroby stawów?

Specjaliści są zgodni: jedną z przyczyn zwyrodnienia stawów może być źle dobrane obuwie. Niebezpieczne okazują się przede wszystkim damskie szpilki. Dlaczego? Ich noszenie sprawia, że ciężar ciała nie jest rozłożony równomiernie, a stawy palcowe są ułożone w nienaturalny sposób i muszą znosić duże obciążenia. Buty na obcasie zmieniają też sposób naszego chodu, co przyczynia się do bólu kręgosłupa i urazów kolan.

Wiele szkód mogą wyrządzić także koturny. Ich noszenie wiąże się z przyjmowaniem nienaturalnej pozycji. Nasze palce są mocno ściśnięte, co prowadzi nie tylko do kłopotów ze stawami, ale także do wrastających paznokci.

Należy jednak podkreślić, że niekorzystne jest nie tylko obuwie dla kobiet. Wiele złego wyrządzają wszystkie produkty, które nie są dopasowane do anatomii naszych stóp: mają zbyt twardą lub zbyt płaską podeszwę oraz nie zapewniają ogólnego komfortu.

Jak wybrać zdrowe obuwie?

Jeśli więc chcesz cieszyć się zdrowiem i zadbać o swoje stawy, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wygodne i polecane przez profesjonalistów obuwie profilaktyczne i obuwie medyczne. Każdy nasz produkt wyróżnia się także doskonałą estetyką, dzięki czemu nie musisz rezygnować z dobrego wyglądu.

Już dziś sprawdź naszą ofertę i zadbaj o swoje zdrowie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl