Czy obuwie medyczne może stanowić modny element codziennej stylizacji?
Czy obuwie medyczne może stanowić modny element codziennej stylizacji?

Być może słysząc określenie „obuwie medyczne” do głowy przychodzą ci od razu pracownicy służby zdrowia, handlu oraz przemysłu farmaceutycznego czy spożywczego. Ale przyda się ono właściwie każdemu, kto w pracy spędza na nogach długie godziny lub po prostu osobom ceniącym sobie komfort i dbającym o zdrowie swoich stóp. W tym artykule odpowiadamy na pytanie czym właściwie jest obuwie medyczne, dlaczego wskazane jest, by je nosić w ciągu pracy oraz czy może być modne i stylowe.

Czym jest obuwie medyczne?

Komfortowe, wygodne i zapewniające maksymalną higienę w czasie pracy – tak pokrótce można opisać obuwie medyczne. Jest ono przeznaczone głównie dla osób, które spędzają na stojąco długie godziny w pracy. Buty medyczne muszą spełniać normy określone w aktach prawnych obowiązujących w danym kraju. Chodzi między innymi o Ustawę z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych, a także Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 roku w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej. Obuwie medyczne jest antybakteryjne i antypoślizgowe, jest właściwie wyprofilowane i zapewnia ochronę przez urazami mechanicznymi.

Dlaczego warto nosić obuwie medyczne?

Spędzanie długich godzin w pracy w ciągłym ruchu lub na stojąco, tak jak to jest na przykład w wypadku fryzjerów bądź pracowników służby medycznej, jest nie tylko męczące fizycznie, ale też niekorzystne dla zdrowia. Częstymi objawami są obrzęki i bóle nóg, problemy z kręgosłupem i żylaki. Stojąca praca może powodować zastoje krwi w żyłach. Innym problemem jest to, że ciągły nacisk na stopy może powodować bolesne odciski, a nawet halluksy. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby zapewnić stopom maksymalny komfort. Jest to możliwe dzięki noszeniu specjalistycznych butów ortopedycznych, które przeciwdziałają nadmiernemu zmęczeniu stóp. Poza tym, zapewniają one odpowiedni przepływ powietrza, stabilizację i dobrą amortyzację. Są wskazane dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i kobiet w ciąży. Mają pozytywny wpływ na właściwą postawę ciała. Zatem obuwie medyczne oznacza 100% komfortu. Ale czy może ono być też modne?

Postaw na modne obuwie medyczne

Na szczęście, w przeciwieństwie do tego, co było kiedyś, dziś obuwie medyczne jest nie tylko wygodne. Jest też modne. Producenci oferują modele chodaków czy klapek medycznych w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu mogą one stanowić element ciekawej stylizacji. Czasem trudno nawet dostrzec, że nie jest to zwykłe obuwie, a obuwie medyczne. Każdy z pewnością może dziś znaleźć fason, który najbardziej mu przypadnie do gustu, jednocześnie mając świadomość, że zapewnia swoim stopom najlepszą ochronę. Dzięki temu, że istnieje dziś tak szeroki wybór modeli, coraz więcej osób ceniących sobie zdrowie, wygodę i estetykę decyduje się na ten właśnie rodzaj butów, zwłaszcza w czasie pracy zawodowej. Dobre obuwie medyczne charakteryzuje się starannym wykonaniem i dbałością o detale. Jest wykonane z wysokiej jakości trwałych i bezpiecznych materiałów. Musi też spełniać normę PN-EN ISO 20347, czyli normę, która określa, że ma ono chronić stopy przed urazami. Zatem dziś obuwie medyczne to rewelacyjne połączenie wygody i funkcjonalności z modnym stylem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl