
Buty medyczne – zgodnie z nazwą – znajdują zastosowanie przede wszystkim w placówkach medycznych wśród ich personelu. Nic dziwnego, takie obuwie jest bowiem lekkie, naprawdę komfortowe, a także higieniczne. Ciekawym aspektem jest też podeszwa w takich butach, która również musi mieć pewne charakterystyczne cechy. Jakie? Serdecznie zachęcamy do lektury.
Czym powinna cechować się podeszwa butów medycznych?
Praca w placówce medycznej wymaga wykonywania obowiązków na najwyższych obrotach. Noszone obuwie muszą więc gwarantować stabilność i bezpieczeństwo chodzenia. W tym celu w przypadku wielu modeli stosuje się podeszwy antypoślizgowe, które sprawdzają się na wielu różnych rodzajach nawierzchni. Przykładem są damskie obuwie medyczne dostępne w naszej ofercie, które są nie tylko wygodne, ale też modne oraz dobrze prezentują się na stopach.
Idealne wyprofilowanie i stabilność podeszwy
Poza cechami antypoślizgowymi, podeszwy muszą spełniać również dodatkowe kryteria. Przykładem jest wyprofilowanie tak, aby podczas noszenia odciążyć kręgosłup i stawy¸ co jest absolutnie kluczowe podczas wielu godzin noszenia takiego obuwia w ciągu dnia. Gwarantuje to m.in. specjalny wałek podpalcowy o funkcji stabilizującej, a także w pełni anatomiczny kształt. Podeszwy są dodatkowo wykonywane w taki sposób, aby amortyzować sylwetkę i pochłaniać drgania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu materiałów o idealnym stopniu twardości, bez rezygnacji z walorów higienicznych.
Aspekt higieniczny jeśli chodzi o podeszwy jest oczywiście niemniej istotny, bowiem w przypadku wielogodzinnego noszenia takich butów w ciągu dnia jest to niemniej istotny czynnik.
Jak doskonale widać podeszwy w butach medycznych muszą spełniać szereg kryteriów jeśli chodzi o ich konstrukcję, solidność wykonania, a także kształt. Obuwie z takimi podeszwami mamy również w naszym asortymencie produktowym i serdecznie zachęcamy do jego sprawdzenia. Dysponujemy również męskim obuwiem profilaktycznym, wykonanym z równie dużą dbałością o detale.