Jak obuwie wpływa na kręgosłup?
Jak obuwie wpływa na kręgosłup?

Kupując obuwie zazwyczaj kierujemy się wyglądem i ceną. Wygoda oraz walory zdrowotne obuwia schodzą często na dalszy plan. To błąd. Źle dobrane obuwie może powodować problemy z kręgosłupem, stawami biodrowymi, a także prowadzić do zniekształcenia stopy.

Źle dopasowane obuwie a zdrowie

Mogłoby się wydawać, że to co mamy na nogach nie ma znaczenia. Nic bardziej mylnego! To właśnie stopy są najbardziej obciążoną częścią ciała. Długie kilometry jakie wykonujemy codziennie, czy stojąca praca są dla stóp bardzo męczące, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego obuwia. Źle dobrane buty mogą powodować płaskostopie, obrzęki, odciski, przyczynić się do powstania żylaków oraz haluksów. Ponadto niewłaściwie dobrane obuwie może powodować bóle pleców, a zniekształcenie sklepienia podłużnego i poprzecznego stopy wpływa na problemy ze stawami kolanowymi oraz biodrami.

Obuwie medyczne i jego znaczenie

Uporczywe odczuwanie bólu ma niewątpliwie negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli chcemy pozbyć się bólu pleców czy kręgosłupa warto zmienić obuwie i wybrać buty zdrowotne, które amortyzują sylwetkę oraz odciążają stawy. Mają one specjalnie wyprofilowaną wkładkę, ukryte w pięcie sprężyny, które odciążają pięty podczas chodzenia. Buty medyczne zalecane są przede wszystkim osobom, które zmagają się z rwą kulszową i dyskopatią. To również niezastąpione obuwie dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które dużo się poruszają lub pracują w służbie zdrowia. We wszystkich tych przypadkach ważna jest prawidłowa postawa ciała i właściwe ułożenie stóp, aby po całym dniu pracy nie odczuwać dyskomfortu w okolicach pleców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl