Częste błędy popełniane przy wyborze obuwia
Częste błędy popełniane przy wyborze obuwia

Wybór odpowiedniego obuwia nie zawsze jest dla nas oczywisty. Popełniamy podstawowe błędy, które pojawiają się przez zakupy bez mierzenia, czy takie, w których decydujemy się na model, który po prostu nam się podoba, jednak niekoniecznie jest wygodny. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając buty i jakie popełniamy najczęściej błędy. Czemu to takie ważne?

Najpowszechniejsze błędy w doborze obuwia

Niezależnie od tego, czy kupujemy zwykłe buty do chodzenia na co dzień, czy obuwie medyczne, czy eleganckie to zawsze musimy odpowiednio je dopasować. Co robimy źle?

  1. Nieprawidłowo dobrany rozmiar – częstym błędem jest kupowanie za dużych lub za małych butów. Musimy pamiętać, że powinny one być tak dopasowane, aby z przodu pozostało nieco miejsca na palce. Pozwoli to stopie na swobodną pracę. Nie kierujmy się rozmiarem z metki, bo mogą się one różnić u poszczególnych producentów.
  2. Złe dopasowanie - musimy pamiętać, że nasze stopy różnią się pod względem długości, jednak również ogólnej budowy i kształtu. Jednej osobie będą idealnie pasować wąskie modele, a dla niektórych korzystniejsze będą szersze.
  3. Wybieranie butów na podstawie marki – znana marka nie oznacza, że będzie nam w danych butach wygodnie. Koniecznie należy buty mierzyć i kierować się ich indywidualnymi cechami, aby mieć pewność, że są dla nas odpowiednie.
  4. Wybieranie buty jednie na podstawie ceny – nie możemy mieć pewności, że drogie buty okażą się dla nas komfortowe. Więc nie patrzmy jednie na cenę.
  5. Kupowanie takich samych butów jak znajomi i rodzina – jeśli komuś nam bliskiemu, do kogo mamy zaufanie jest wyjątkowo wygodnie w konkretnych butach, to nie oznacza, że równie idealnie taki model sprawdzi się na naszej stopie.

Czemu to takie ważne?

Jeśli unikniemy podstawowych błędów związanych z kupowaniem obuwia, to zdecydowanie zyska nasz komfort. Ucisk, obcieranie czy inne dolegliwości powodowane przez złe buty mogą pogarszać samopoczucie, a nawet stan zdrowia. Pamiętajmy więc, aby dobierać buty z rozwagą i specjalnie dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl